Remont ul. NMPKP na odcinku od ul. Sikornik do ul. Cieszyńskiej

P51003-105933_smallRada Osiedla Słoneczne informuje, że 3 września 2015 r. rozpoczęła się gruntowna przebudowa ul. NMPKP, która prawdopodobnie zakończy się 10 listopada tego roku.

Prace obejmują: wymianę kostki brukowej na asfalt, odtworzenie chodników oraz poprawę systemu odwodnienia. 

Remont będzie przebiegać dwuetapowo.
W pierwszej fazie obejmie obszar od ul. Sikornik do wysokości parkingu naprzeciw kościoła NMPKP. Ulica na tym odcinku będzie wyłączona z ruchu, natomiast ruch na ulicach Grottgera, Fałata i górnym odcinku ul. NMPKP będzie odbywał się bez zmian.

W następnej kolejności będzie remontowany odcinek od parkingu naprzeciw kościoła NMPKP do ul. Cieszyńskiej. Ruch kołowy dla ulic Grottgera, Fałata będzie odbywał się przez parking w dół ul. NMPKP.

Prace remontowe nie powinny mieć znaczącego wpływu na płynność ruchu, jednak w dni świąteczne mogą pojawić się kłopoty z parkowaniem pojazdów przy okolicznych ulicach.

Planowany jest również remont progu zwalniającego między ul. Michałowicza a ul. Sikornik oraz odtworzenie nawierzchni części ul. Fałata pomiędzy ul. Grottgera a ul. NMPKP.

12 października rozpocznie  się korytowanie ul. Fałata na remontowanym odcinku od NMPKP do Grottgera.  Mieszkańcy mają być powiadomieni o wyjeździe przez ul. Grottgera. Analogicznie do poprzednich odcinków nawieziony zostanie tłuczeń. 

Wykonawca: STRABAG Sp. z o.o
Koszt inwestycji: 911 tys. zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *