Akcja Retrospekcja – edycja 2016

kartka_Sloneczne3-1 copyRada Osiedla Słoneczne zwraca się z serdeczną prośbą o udostępnienie zdjęć lub innych materiałów związanych z naszym osiedlem. Zależy nam nie tylko na zdjęciach dokumentujących ważne wydarzenia w historii Słonecznego, ale również na zdjęciach pokazujących codzienne życie – dzieci bawiące się w piaskownicy, spacer z psem, szkolną wycieczkę, odpoczynek na ławce w cieniu drzewa, powrót z zakupów. Mamy nadzieję, że z tych fotograficznych migawek odtworzymy dzieje miejsca, w którym żyjemy. Zachowamy w pamięci młodość i życie ludzi – stąd. Zatrzymamy czas, co przeminął. Będziemy także wdzięczni za spisane czy nagrane wspomnienia – te długie i te kilkuzdaniowe.

Szanowni Państwo! Zaglądnijcie do szuflad, na strychy, do albumów. Pytajcie rodziców i dziadków. Kontaktujcie się z nami: 607 617 299 lub rada_slon@interia.eu

Nasza akcja jest kontynuacją wystawy „Retrospekcja”, na której pokazano około 250 zdjęć osiedla i jego mieszkańców sprzed lat i współcześnie, uzyskanych od osób żyjących na Słonecznym oraz Pana Wojciecha Gogolewskiego i Waldemara Wysockiego. Gromadzenie zdjęć trwało dwa lata. Odbitki na potrzeby wystawy wykonane zostały przez studio fotograficzne „Ciszek”.

Zobacz również>

SloneczneRetrospekcjaA3_Q