Wydarzyło się na Osiedlu Słoneczne

Igrzyska na Słonecznym – edycja 2016
W pierwszą sobotę września w parku przy ul. Braci Gierymskich na osiedlu „Słoneczne” odbyła się druga edycja Igrzysk na Słonecznym. Dopisała pogoda, dopisała frekwencja! W sportowych i plastycznych konkurencjach wystartowało 98 uczestników w wieku od 2 lat do kilkunastu.


„Słoneczne – osiedle moich marzeń” – konkurs
Wiosną 2016 r. odbywał się konkurs skierowany do dzieci i młodzieży z Osiedla Słonecznego, podsumowany 24 czerwca 2016 r. w filii Książnicy Beskidzkiej wernisażem prac i rozdaniem nagród.  Zadaniem konkursowym było przedstawienie dowolną techniką (np. kredkami, flamastrami, farbami, tuszem, węglem… ) naszego osiedla w przyszłości. Więcej>

 

Igrzyska na Słonecznym
W ostatnią sobotę  sierpnia 2015 r. w parku przy ul. Braci Gierymskich na Osiedlu Słoneczne odbyły się „słoneczne igrzyska”, symboliczne zakończenie wakacji. Dzieci miały okazję uczestniczyć w sportowych konkurencjach, jak np. w przeciąganiu liny lub skokach w worku,  i  aktywnościach plastycznych. Radości było co niemiara.

Beskidzkie Spotkania przy Planszy
Impreza po raz pierwszy  została zorganizowana w  2008 r.  przez Radę Osiedla wraz z wydawnictwem „Lizardy”, miłośnikami gier planszowych z Bielska-Białej i okolic oraz Beskidzkim Stowarzyszeniem Kulturalnym Pegaz, Osiedlowym Centrum Kultury „Pegaz” Beskidzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W trakcie trzech dni międzypokoleniowej zabawy, która odbywała się na terenie przyległym oraz wewnątrz OCK „Pegaz” przy ul. Braci Gierymskich 5, pod fachowym okiem miłośników i wydawców planszówek prezentowano poszczególne gry planszowe, rozgrywano partie i turnieje. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody (planszówki), a wszyscy uczestnicy zakupić mogli interesujące ich tytuły w sklepiku. Kolejne edycje – w 2009 r., 2012 r. i 2013 r. –  również cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Pikniki

Pora na Seniora
Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia rozpoczęło w październiku 2012 r. projekt „Pora dla Seniora” obejmujący cykl zajęć informatycznych, artystycznych i ruchowych dla osób w wieku 60+ z sześciu osiedli Bielska-Białej: Białej Krakowskiej, Kamienicy, Komorowic, Osiedla Polskich Skrzydeł, Osiedla Słonecznego i Wapienicy. Społeczność seniorów miała   okazję  wziąć udział w zajęciach  z posługiwania się komputerem,  warsztatach ceramicznych, tańcach w kręgu,  gimnastyce oraz wysłuchać prelekcji na temat zdrowego żywienia.

Sprzątanie Wanotki

Wakacje na różne sposoby i zabawy sportowe