Zmiany zasad segregacji odpadów

Uprzejmie informujemy, że w związku z nadchodzącymi z dniem 1 lipca zmianami zasad segregacji odpadów, Wykonawca usługi odbioru odpadów – SUEZ Bielsko-Biała S.A., rozpoczął od 7 maja 2018 r. dostarczanie pojemników i dostosowywanie dotychczasowych pojemniów do gromadzenia nowych frakcji odpadów.  Ma to miejsce podczas odbioru odpadów Mokrych, dlatego prosimy o wystawianie pojemników przed poseseję w terminie odbioru, nawet jeśli nie ma w nich odpadów.

Zasady zmiany pojemników:
Na posesje dostarczane są dodatkowe pojemniki 120L na odpady BIO.
Równocześnie na pojemnikach „Mokre” 120L zostają przeklejone etykiety o nazwie „POZOSTAŁOŚCI PO SEGREGOWANIU”. Jeżeli mieszkańcy posiadają pojemnik 240L na odpady „Mokre”, wówczas zostają one wymienione na pojemnik o pojemności 120l.

Segregacja w okresie przejściowym:
Do 30 czerwca 2018 r. odpady „Mokre” (gromadzone według dotychczasowych zasad) wrzucamy do pojemnika na  – „POZOSTAŁOŚCI PO SEGREGOWANIU”, a jeżeli odpadów Mokrych jest więcej nad stan pojemnika (dotyczy mieszkańców, którym dokonano zmiany na pojemnik o mniejszej pojemności) nadwyżkę wrzucamy do pojemnika na BIO – w okresie od podstawienia pojemnika na BIO do 30 czerwca 2018 r.
Od 1 lipca segregujemy według nowych zasad. Nowe zasady segregacji –  przejdź tutaj

O zmianach w pojemnikach i workach na inne frakcje („PAPIER”, „SZKŁO”, „METALE i TWORZYWA SZTUCZNE”) oraz sposobie gromadzenia w okresie przejściowym zamieścimy informację wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *